Konaklamalı Hatay Turu

Ankara Çıkışlı Konaklamalı Hatay Antakya Turu 1 Gece 2 Gün

2 kişilik odalarda kişi başı Ulaşım Dahil 350 TL

Gezilecek Yerler

  • Antakya Mozik Müzesi
  • Titus Tüneline
  • Beşikli Kilise
  • Harbiye Şelalesi
  • Antakya Uzun Çarşı
  • Habib-i Neccar Cami

Bilgi ve Rezervasyon:
Tel: 0312 427 7 333 Gsm: 0532 797 18 47

Cuma Akşam saat 22:00’da Necatibey Caddesindeki ofisimiz önünden, 22.10’da Bahçelievler Milli Kütüphaneden 22.15’de ise Taurus Avm önünden hareketle yolculuğumuz başlıyor. Verilen molalar ve araç içi ikramlarla birlikte gerçekleştireceğimiz gece yolculuğunun ardından sabah saatlerinde Hatay’a varıyoruz.

1.Gün
Restaurantta alacağımız serpme kahvaltı sonrası rehberimizin bilgilendirmesi eşliğinde St Pierre Kilisesi’ni gezip görüyoruz. Tarihte ilk defa, bu kilisede Hz İsa’nın dinini tanıyanlara “Hrıstiyan” denmiştir. Kilise, Hz İsa’nın 12 havarisinden biri olan St Pierre’nin Hz İsa’nın ölümünden sonra Hristiyanlığı yaymaya çalıştığı yer olarak önemli bir dini merkezdir. Dünya’nın en büyük ve en zengin mozaik müzelerinden biri olan Antakya Mozik Müzesinin görülmesi. Öğle yemeği için serbest zaman. Belirlenen saatte buluşarak Samandağ Çevlik mevkinde bulunan Roma döneminde yapılmış Titus Tüneline hareket ediyoruz. Tarihi kayıtlara göre, “Dünya’nın İlk Tüneli” olarak tanımlanan Titus Tüneli’ni ve Toplu Kaya Mezarları’nın bulunduğu Beşikli Kilise’yi geziyoruz. Belirlenen saatte otele hareket akşam yemeği ve konaklama.( Anemon Antakya Hotel’de ) Akşam Antakya merkezde gezi ve eğlence.

2.Gün
Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Seleukos ve Roma dönemlerinde çağlayanlarıyla tanınan dünyaca ünlü bir sayfiye yeri Dapne ve Apollon aşkının geçtiği yerdir. Harbiye Şelalesini fotoğraflıyoruz öğle yemeğinin ardından Antakya 23 asırlık uzun ve soylu bir geçmişe sahip, çok Tanrılı dinlerin; Musevi, Hristiyan ve Müslüman kültürleriyle yoğrulmuş, zengin bir mirasa sahip, görmüş geçirmiş bir kent. Bir zamanlar “Doğunun Kraliçesi” bugün ise mütevazı bir Anadolu kenti. Tarihi Antakya sokaklarında rehberimizin bilgilendirmesiyle şehir turu, Antakya Uzun Çarşıda serbest zaman; Habib-i Neccar Camii’nin görülmesi ardından geri dönüş yolculuğumuz için otobüslerdeki yerimizi alıyoruz. Verilen molalar ve araç içi ikramlarla birlikte gezimizi sabah 06.00’da başladığımız yerde sonlandırıyoruz. Bir başka Gidiyoruz.Com organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
** Lüks otobüslerle ulaşım
** Araç içi çay – kahve ikramları
** 1. Gün serpme sabah kahvaltısı
** 1. Gün otelde akşam yemeği
** 1 gece konaklama ( Anemon Antakya Hotel )
** 2. Gün otelde açık büfe sabah kahvaltısı
** 1618 sayılı yasaya uygun seyahat sigortası
** Profesyonel rehberlik hizmeti
** Acente refakati

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
** Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
** Kişisel harcamalar
** Öğle Yemekleri

Ankara Çıkışlı 1 Gece 2 Gün Konaklamalı Hatay Turu Tarihleri:

8 – 9 Eylül 2018 (Cumartesi – Pazar)

Degerlendirmeler

Henüz bir değerlendirme yapılmamış, dilerseniz siz yapabilirsiniz

Degerlendirme Yap:

Puan Ver